Koňak, kráľovský nápoj, pochádzajúci z jednej z najznámejších oblastí sveta. Je neodmysliteľnou súčasťou noblesy, sofistikovanosti a gentlemanských posedení. Aj preto sa  stal v prvý decembrový pondelok Sky bar & restaurant hostiteľom krásneho eventu, ktorý sa niesol v znamení degustovania skvelého koňakového domu Bache Gabrielsen, pričom sa stretla takmer celá barová komunita Bratislavy, nielen za účelom prechutnania jedinečných koňakov, ale aj za zámerom združovania a upevňovania vzťahov.

 Značka Bache Gabrielsen je na trhu síce viac ako 110 rokov, no medzi ostatnými koňakovými domami je stále mláďatko, ktoré ale svojimi produktmi dokáže prevalcovať aj tých najväčších hráčov. O tom nás mohli presvedčiť 4 vzorky. Vstupnou bránou boli V.S., a 7 až 10 rokov zrejúci V.S.O.P., ktorý prezrádzal, že použité odrody hrozna z Grand a Petite Champagne nie sú len pre zábavu , a že sa môžeme tešiť na nasledujúce vzorky. Jeden z najzaujímavejších koňakov bol Bache Gabrielsen American Oak, ktorý posledného pol roka dozrieva v americkom dube z Tennessee. Pre milovníkov whisky je toto cesta ku koňakom. Poslednou oficiálnou vzorkou bolo X.O. - 20 ročné zrenie, šťavnaté a korenisté tóny s jemným tanínom. 

Čo viac dodať? Ako prekvapenie nasledovali ďalšie 4 rozličné vzorky, ktoré nás len utvrdili v tom, ako aj koňaky môžu byť všestranné a rozmanité, a že to určite nie je pitie len pre starších kráľov. No niečo sme vedeli už dávno, a tým je to, že určite si ho najviac vychutnáte za jedným stolom v kruhu priateľov a rodiny, v tento podvečer tej našej barovej...

Dominik "Ťapko" Tapúšik /bar manager/

* Bache Gabrielsen Cognacs viete nájsť už o pár dní aj v našom portfóliu